3000 dzieci weźmie udział w warsztatach pszczelarskich

Dzieci - warsztaty

Fundacja Kochajmy Pszczoły została zwycięzcą konkursu grantowego fundacji PZU. W wyniku tego realizowany będzie program „Dzieci i Pszczoły”, program warsztatów pszczelarskich dla dzieci.

W warsztatach pszczelarskich “Dzieci i pszczoły” weźmie udział 3000 dzieci uczących się w szkołach podstawowych w województwie mazowieckim, kujawsko-pomorskim, śląskim i podlaskim. Bezpośrednimi odbiorcami warsztatów będzie też 150 nauczycieli, a pośrednimi 4000 rodziców. Wartość projektu wynosi 75 000 złotych.

Warsztaty „Dzieci i Pszczoły” to 4-godzinne interaktywne szkolenia, w trakcie których uczestniczące w nich dzieci są wprowadzane w świat pszczół. Między innymi dowiadują się dlaczego pszczoły są tak ważne dla ludzi. W trakcie warsztatów wypracowywany jest także kodeks bezpiecznego obcowania z pszczołami miodnymi i innymi owadami.

W ramach projektu powstanie także specjalna broszura dla dzieci i rodziców, w której znajdą się podstawowe informacje na temat pszczół oraz ciekawostki o tych niezwykłych owadach. Będzie w niej można także przeczytać najważniejsze informacje o prozdrowotnych właściwościach produktów pszczelich. Znajdzie się także instrukcja postępowania w przypadku użądlenia, a także miodowe przepisy oraz zadania i konkursy z nagrodami angażujące całą rodzinę.
Szkoły podstawowe z wymienionych czterech województw, które są zainteresowane przeprowadzeniem warsztatów w swojej placówce, proszone są o kontakt z Fundacją Kochajmy Pszczoły – fundacja@kochajmy-pszczoly.org.
 

———-
Źródło: https://pomoctomoc.pzu.pl/node/423?fbclid=IwAR1vW0BnbTx3RwiOg6LnliXTdF-mG4Zj_aQnYExka0biItA4_7fw09ngMU4  |   https://www.facebook.com/kochajmypszczoly/

Krzysztof