Miód z jastrzębskiej pasieki – nowy projekt JSW

Kopalnia węgla

Na terenie kopalni Borynia-Zofiówka-Jastrzębie powstała w tym roku pasieka. To pierwsza pasieka na terenie polskiej kopalni.

Moda na zakładanie pasiek na terenach należących do przedsiębiorstw przyszła do Polski z Europy Zachodniej, gdzie hodowla pszczół jest stałym elementem ocieplania wizerunku firmy. Pasieki na dachach hoteli czy restauracji nie są obecnie niczym nadzwyczajnym, jednak powstanie pasieki na terenach takich jak zakłady chemiczne czy kopalnie, już tak.

W tym roku do takich niecodziennych miejsc, w których pojawiła się firmowa pasieka, dołączyła kopalnia Borynia-Zofiówka-Jastrzębie należąca do Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Kopalnia – jak mówią osoby odpowiedzialne za PR w firmie – ma chronić pszczoły owady, a jednocześnie edukować lokalną społeczność na tematy związane z ochroną owadów zapylających.

Pasieka w jastrzębskiej kopalni powstała w sierpniu tego roku. Do końca października pasiekę odwiedziło kilkaset osób, głównie dzieci i młodzieży z okolicznych szkół. Dzieci w czasie wizyty w pasiece mogły poznać podstawowe informacje dotyczące pszczół, produktów pszczelich i pszczelarstwa, a także obejrzeć wystawę plakatów stworzonych na podstawie ilustracji Piotra Sochy ze znanej książki „Pszczoły” autorstwa Wojciecha Grajkowskiego.

 

 

 


Źródło: http://nettg.pl/news/160826/gornictwo-kopalnia-wiedzy-jsw-realizuje-kolejny-projekt-dla-najmlodszych

Krzysztof